top of page
metropolitni plan-9.jpg

KONTEJNER IPR

Studie 2018

Realizace 2018
Praha
Ing. arch. Pavel 
Lejdar ve spolupráci s ateliérem Kvalitář

Kontejner IPR je naším nejmenším kontejnerovým projektem, který vznikl ve spolupráci s ateliérem Kvalitář. Cílem bylo vyrobit víceúčelový prezentační mobilní kontejner na pronájem. Na základě tohoto projektu nás oslovil Institut plánování a rozvoje hlavního města Prahy (IPR), abychom dodali mobilní jednotku k prezentaci nového metropolitního plánu, takzvaného "Uzemáku".

Mobilita kontejneru umožňovala snadné přesuny po Praze, kde sloužil k setkání s veřejností a debatám nad metropolitním plánem. Vizuál byl založen na bílém, minimalistickém designu, který podtrhával hlavní sdělení a informační bannery a logo IPR. Vnitřní mobiliář z ocelových profilů byl navržen na míru a zahrnoval stůl délky odpovídající 13 šanonům metropolitního plánu. Dveře sloužily jako tabule pro vyvěšení bannerů, zatímco odnímatelné schodiště nabízející divadelní scénu vyzývalo kolemjdoucí k interakci.

Celý projekt byl dodán kompletně včetně dopravního řešení. Kontejner se přesouval s pomocí nákladního auta s ramenem a elektroinstalace byla navržena tak, aby byl kontejner snadno připojitelný k veřejnému osvětlení po dohodě s městem.

bottom of page