top of page
vila-pro-4  (3).jpg

VILA PRO 4+ 

 

Studie 2021

Praha

P. Lejdar, E. Svobodová

V tradiční rezidenční čtvrti na okraji Prahy jsme pro mladou čtyřčlennou rodinu navrhli přestavbu prvorepublikové vilky. Dispozici přízemí jsme propojili v jeden velkorysý obytný prostor, který je drobnou přístavbou nově otevřen do krásné zadní zahrady. Drobnou přístavbu jsme přidali i k uliční fasádě, abychom rozšířili stávající vstupní schodiště a vstupní prostory domu.

 

V patře domu jsou umístěny všechny ložnice, z nichž dvě jsou nově otevřeny do zahrady a s přístupem na novou terasu. Nově je zobytněno podkroví i suterén domu - v podkroví je navržen pokoj pro hosta, pracovna a odpočinkový prostor, v suterénu jsme navrhli malý klub s krbem, saunou a vinotékou.

 

Hlavní změnou vnějšího vzhledu domu je zrušení mansardové střechy, lehké navýšení střechy a umístění nového vikýře do ulice. Dům tak získává více vilový charakter. Jemným členěním fasád a výraznou hlavní římsou v kombinaci s režným zdivem soklů a přistavovaných objemů citlivě navazujeme na původní architekturu domu i charakter okolní zástavby. 

bottom of page